Maria, Marcelina, Marzena

Informacja o dostawach węgla kamiennego w ramach zakupu preferencyjnego

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od Gminy Kościan, spółka Węglokoks S.A. - dystrybutor węgla dla gospodarstw domowych, odmówiła nam zaplanowane dostawy w dniu 21 i 22 grudnia br. Nie otrzymaliśmy również informacji kiedy będą możliwe kolejne dostawy węgla kamiennego w ramach zakupu preferencyjnego.

Do tej pory Gmina Kościan zamówiła 600 ton węgla, a otrzymała zaledwie połowę. Mamy ograniczone możliwości zamówień, a zapotrzebowanie szacujemy na ponad 1400 ton łącznie.

Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Państwu potrzebny szczególnie w tym okresie opał, jednakże nie mamy wpływu na ograniczony harmonogram dostaw. Apelujemy do Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość, gdyż obecna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich.