Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
13
czerwca
czwartek
Antoni, Lucjan, Gracja
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

KOKORZYNIANKI

Historia powstania zespołu "Kokorzynianki"

     Najpierw było Koło Gospodyń Wiejskich w Kokorzynie, które działa nieprzerwanie od 1970 roku. Na początku działalności koło liczyło blisko 80 członków, można powiedzieć, że każda gospodyni należała do tej organizacji. Koło Gospodyń Wiejskich organizowało różnego rodzaju kursy tj. szycie, wyszywanie, gotowanie, a przede wszystkim zajmowało się rozprowadzaniem piskląt kurcząt, kaczek i gęsi oraz rozprowadzaniem paszy. Panie oprócz tych poczynań organizowały liczne festyny, wyjazdy np. do teatru muzycznego czy jednodniowe wycieczki.

     Przez blisko 16 lat przewodniczącą Koła była Pani Wojciechowska Barbara. Od 1994 roku rolę tą pełni Marieta Szkudlarska. Lata dwudzieste były trudne dla organizacji takich jak KGW – brak dotacji na działalność, jak również twierdzono, że to przeżytek. Jednak członkowie nadal organizowały różne imprezy tj. zabawy plenerowe, dożynki, festyny dla całych rodzin oraz biesiady. Dziś koło liczy 43 panie. Organizowały wyjazdy nie tylko jednodniowe, ale na cały tydzień nad morze. Co roku zabawy karnawałowe, następnie dzień kobiet, wyjazd do teatru muzycznego, dożynki, biesiady oraz dni seniora.

     Od 2006 roku panie utworzyły zespół Ludowy „Kokorzynianki” w skład którego wchodzą członkinie koła tj. 24 panie – jedna pani z Bonikowa oraz 1 pani z kościana. Zespół „Kokorzynianki” co rocznie występuje na ok. 15 koncertach. Panie spotykają się w każdy czwartek na próbach od października do czerwca.

Strefa mieszkańca
Strefa mieszkańca - informacje Wnioski i dokumenty Struktura organizacyjna Strategie i Programy Regulaminy Organizacje społeczne Studium i Plany Miejscowe Jednostki organizacyjne Współpraca z organizacjami pozarządowymi Zarządzanie kryzysowe Wywóz śmieci i nieczystości Stawki opłat za wodę i ścieki Awarie oświetlenia ulicznego Budżet Podatki
PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI PODATEK AKCYZOWY PODATEK ROLNY PODATEK LEŚNY PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH
Cmentarze komunalne Stawki dzierżawy Powstańcy Wielkopolscy i żołnierze Czujniki monitorujące stan jakości powietrza Cyberbezpieczeństwo
Aktualności aktualności
11 czerwca 2024 Album o Turwi, Chłapowskich i pracy organicznej
10 czerwca 2024 Nadleśnictwo Kościan jest zainteresowane zakupem lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia.
Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30