Maria, Marcelina, Marzena

Ogłoszenie w sprawie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Ogłoszenie Wójta Gminy Kościan

INFORMACJA O PRZEPROWADZENIU ANKIETY W RAMACH INWENTARYZACJI FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

Wójt Gminy Kościan  uprzejmie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Gmina Kościan wyraża zainteresowanie przedmiotowym programem, aby jednak ustalić możliwości wzięcia w nim udziału konieczne jest przeprowadzenie inwentaryzacji.

W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym, zainteresowani rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne na terenie Gminy Kościan winni złożyć informację o rodzajach i ilości posiadanych odpadów poprzez wypełnienie przygotowanej ankiety. Druk ankiety znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy Kościan lub jest do pobrania u Sołtysa wsi.

Sposób składania informacji: Wypełnione ankiety należy przekazać do Sołtysa wsi lub Urzędu Gminy Kościan do 06.02.2023 r. włącznie.

Informacje złożone po tym terminie nie zostaną uwzględnione w ewentualnym wniosku!!!

Wójta Gminy Kościan
 /-/ Andrzej Przybyła