Maria, Marcelina, Marzena

Zmiana nazw ulic

Gmina Kościan, w związku z realizacją Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, planuje zmianę nazw ulic w dwóch miejscowościach:
- ulice Janka Krasickiego w Racocie i Katarzyninie proponuje się zmienić na Ignacego Krasickiego;
- ulicę Karola Świerczewskiego w Katarzyninie proponuje się zmienić na ulicę Lipową.

Zmiana nazw powyższych ulic stosowną uchwałą Rady Gminy Kościan spowoduje potrzebę wymiany dowodów osobistych i ewentualnie innych dokumentów, jednak koszty tej wymiany nie obciążą mieszkańców.

Prosimy o opinię w kwestii zmiany nazw tych ulic. Ewentualne uwagi prosimy zgłaszać mailowo lub listownie do UG Kościan do dnia 17 października 2016 r.