lipca
Anna, Grażyna, Mirosława

Piła 2010 - Podwodni wicemistrzowie

Na pilskim jeziorze Płotki rozegrano w piątek 20 sierpnia 2010 r. Mistrzostwa Wielkopolski Płetwonurków Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięła także udział drużyna z Racotu, w składzie: Piotr Chraplak, Mikołaj Dobraś oraz Damian Sworacki. Płetwonurkowie z całej Wielkopolski rywalizowali drużynowo i indywidualnie z podziałem na strażaków zawodowych i ochotników.

W mistrzostwach wzięli udział reprezentanci Piły, Poznania, Konina, Kościana, Kalisza, Rawicza, Racotu i Sierakowa. Uczestnicy mistrzostw musieli wykazać się nie lada kondycją i sprawnością, wykonując kolejne zadania wymagające szybkości i precyzji.

Jako pierwszą rozegrano konkurencję indywidualną, gdzie trzeba było z pomostu celnie rzucić bojką do specjalnej bramki, a następnie dopłynąć i zanurkować na sześć metrów po manekina, doholować go i na koniec opłynąć łódką wszystkie boje ustawione na trasie.

Na rywalizujące drużyny czekało jeszcze trudniejsze zadanie. Zawodnicy też nurkowali po manekina, a potem musieli zejść pod wodę na głębokość dziewięciu metrów i napompować poduszkę, która wypychała na powierzchnię 25 -kilogramowy ciężar. Na koniec dopłynięcie do mety, co wcale nie było takie proste - pod wodą łatwo przecież zgubić orientację.

W klasyfikacji drużynowej reprezentantów PSP zwyciężyli nurkowie z Piły. Drugie miejsce zajęła drużyna z Poznania, a trzecie z Konina.

Spośród strażaków OSP drużynowo najlepsi byli również gospodarze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Racotu, a na trzecim strażacy z Rawicza.

Dwie najlepsze drużyny z zawodów, czyli reprezentacje Komendy Powiatowej PSP w Pile i OSP Ratownictwo Wodne w Pile, będą walczyć na początku września w Bornem Sulinowie o mistrzostwo Polski.

W klasyfikacji indywidualnej, w kategorii PSP zwyciężył asp. Wojciech Kaźmierczak z Kościana. Drugie miejsce wywalczył sobie st. sekc. Przemysław Chodynicki z Piły, a trzecie st. sekc. Robert Andrzejczak z Kalisza.

W kategorii OSP indywidualnie najlepszy czas miał dh Karol Subdarzewski z Piły. Miejsce drugie zajął dh Piotr Chraplak z Racotu, a trzecie dh Łukasz Pawłowski z Piły.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Multimedia inwestycje
Wszystkie multimedia