Maria, Marcelina, Marzena

Złote gody Państwa Odważnych z Sepienka

14 września Wójt Gminy Kościan, Pan Andrzej Przybyła wraz z Przewodniczącym Rady, Panem Janem Szczepaniakiem gościli w domu Państwa Bolesławy i Bronisława Odważnych z Sepienka. Gospodarze świętowali Złote Gody. Z okazji 50-lecia ślubu Jubilaci otrzymali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP, a także bukiet kwiatów oraz upominek – ciepły koc.

Ślub cywilny i kościelny Państwa Odważnych odbył się 16 kwietnia 1966 r. Pani Bolesława miała wówczas 23 lata, a Pan Bronisław był od niej 9 lat starszy. Wesele zostało zorganizowane w rodzinnym domu panny młodej. Oboje całe życie pomagali w gospodarstwie rodzicom Pani Bolesławy. Pan Bronisław, który z zawodu jest kowalem, pracował przez jakiś czas w zakładzie Cegielskiego w Poznaniu, a następnie wraz z żoną w rzeźni w Kościanie i Sepienku. Obecnie Państwo Odważni wraz z synem mieszkają w Sepienku.

fot. Karina Jankowska