Maria, Marcelina, Marzena

Wakacje z obroną cywilną

Obrona cywilna stała się motywem do zorganizowania ciekawych półkolonii dla dzieci ze Starego Lubosza, Witkówek, Kurowa i Szczodrowa w terminie 5-9 lipca br. Oprócz Gminy Kościan współorganizatorem były wspomniane sołectwa, a wychowawstwo sprawowali Bożena Szczawik-Musiał, Alicja Kempińska, Dorota Jurga, Regina Pawlak, Dorota Wolsztyńska, Anna Walczak. Zadanie to pn. „O obronności na co dzień” otrzymało dofinansowanie ze środków Powiatu Kościańskiego w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”.

Cel wakacyjny został zrealizowany. Młodzież poznawała walory turystyczne regionu, a przy okazji spędzała czas na sportowo, ćwiczyła na torach sprawnościowych z elementami obrony cywilnej i pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały okazję zobaczyć siedzibę rodową i zwiedzić Pałac Chłapowskich w Turwi, zajrzeć do Soplicowa w Cichowie, poznać Szpitalny Oddział Ratunkowy przy SP ZOZ w Kościanie, spotkać się i porozmawiać z Przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, podziwiać budowle z całego świata w Deli Parku w Trzebawiu, zażyć kąpieli na kąpielisku w Nowym Dębcu, zwiedzić Pałac i Powozownię w Racocie, odbyć przejażdżki bryczką po terenach Stadniny Koni w Racocie. Całość zwieńczono wielobojem sportowo-obronnym, który sędziowali Bożena Szczawik-Musiał i Bogusław Kostyk z Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrody uczestnikom wręczył Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła.