Felicja, Teofil, Zyta

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej – Podkowa Racotu Cup

Sukcesy organizacyjne zimowych halowych turniejów o Złotą Podkowę Racotu spowodowały, że organizatorzy postanowili iść krok dalej i w formie obozu , półkolonii zaprosić do wspólnej zabawy zespoły piłkarskie także latem. Podkowa Racotu Cup rozgrywana w tym roku po raz pierwszy w dwóch turnusach – 30.07 -3.08 i 5-9.08 już na starcie okazała się największym tegorocznym turniejem rozgrywanym w wakacje w Wielkopolsce. Mnóstwo utalentowanych dzieci, emocje w każdym spotkaniu, dramatyczne mecze o miejsca, ale po za tym gra fair play, nawiązywanie nowych znajomości to tylko niektóre z ważnych aspektów zakończonego z sukcesem obozo-turnieju.

Rangę wydarzenia docenili włodarze naszej gminy, którzy stawiali się na otwarcia i zakończenia turniejów: Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, Przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepania, Dyrektor OSiR Gminy Kościan Artur Opas, Pani Sołtys Racotu Jolanta Beszterda. Imprezę wspierał także Powiat kościański i Gimnazjum Polskich Olimpijczyków w Racocie.  Gościł także prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie Tadeusz Dubisz. Prawdziwym zaskoczeniem była jednak wizyta nowego prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. Ten były znakomity zawodnik Lecha Poznań, Widzewa Łódź , Hamburgera SV i reprezentacji Polski przybył do Racotu w pierwszej swojej służbowej delegacji (wybrany został na prezesa zaledwie dwa  dni wcześniej).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

2002 – Szok Bojanowo,
2004 – GKS Krzemieniewo,
2005 – Łucznik Strzelec Krajeńskie,
2006 – Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań,
2007 – Football Academy Leszno,
2008 – Football Academy Leszno.

Łącznie w 47 drużynach zagrało ponad 500 młodych piłkarek i piłkarzy.