Maria, Marcelina, Marzena

IV Gala Szkoły w Starych Oborzyskach

2 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbyła się  IV Gala Szkoły. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna -  uczniowie, rodzice i nauczyciele. Gośćmi, którzy zechcieli uświetnić swoją obecnością uroczystość, byli: zastępca Wójta Gminy Kościan pan Mirosław Duda, Radni Gminy Kościan pan Zdzisław Gidaszewski oraz pan Wojciech Kowalkowski, Dyrektor Gimnazjum w Starych Oborzyskach pani Jolanta Nowicka oraz  sołtys Starych Oborzysk pani Maria Bidzińska.

Galę otworzyła Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej pani Żaneta Igłowicz – Nieć. Dalej uroczystość poprowadzili uczniowie klas szóstych – Patrycja Kaczmarek i Alan Dudziak. Podczas Gali zaprezentowane zostały sukcesy dzieci w różnych konkursach i zawodach sportowych, uzyskane na etapie gminnym i wyższym. Uczniowie oborzyskiej placówki to mistrzowie ortografii (Inga Pawlak, Karol Motała, Jagoda Nowicka), znawcy legend (Martyna Kreuschner, Maria Cwojdzińska) i baśni (Martyna Kreuschner, Weronika Patelka), znakomici matematycy (Natalia Zembroń, Patryk Ciesielski, Nadia Kasińska, Jędrzej Chrastek), poligloci (Zofia Rzepczyńska, Jagoda Nowicka), przyrodnicy (Zosia Oleszak,Karol Motała,Hubert Jędrzejewski), plastycy (Wanessa Robakowska, Maja Kaźmierowska, Wiktoria Rogalska, Maria Świergiel, Amelia Maćkowiak), recytatorzy (Aleksandra Łukaszewska, Natalia Kmieciak) oraz sportowcy (II miejsce w rejonowym finale mini piłki ręcznej dziewcząt w Lesznie oraz I miejsce w czwórboju na etapie gminnym).

Swoje umiejętności prezentowali także laureaci szkolnego konkursu „Mam Talent”.
Wanessa Robakowska wystąpiła z gimnastycznymi popisami na trampolinie, Tomasz Łaszczyński i Jan Kaczmarek popisywali się grą na flecie i ukulele, mażoretki Daria Kędzierska i Wiktoria Bączyńska zademonstrowały choreograficzne układy taneczno – marszowe z batonem.

Po części oficjalnej, mali artyści, uczniowie z klas I – III, wierszem i piosenką uczcili Święto Mamy i Taty oraz  obdarowali rodziców drobnymi upominkami. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Gala Szkoły to okazja, by zaprezentować sukcesy i umiejętności uczniów. Nie byłoby ich, gdyby nie efektywna współpraca rodziców i nauczycieli, której nadrzędnym celem jest dobro i rozwój dziecka. Radość dziecka, świadomość pokonanej trudności, osiągniętego celu to mobilizacja do zdobywania kolejnych szczebli  na długiej i udanej drabinie nauki i życia.