Maria, Marcelina, Marzena

Zawody Sikawek Konnych w Głuchowie

W sobotę, 12 sierpnia 2017r. Głuchowie odbyły się XIV Europejskie i XVII Krajowe Zawody Sikawek Konnych. W zawodach wystartowało 30 drużyn. Polskę reprezentowały 24 drużyny: 6 kobiecych i 18 męskich. Z Czech, Węgier i Niemiec przyjechało 6 drużyn.

W zawodach brały udział zabytkowe sikawki ręczne i parowe. Zaciętą rywalizację wygrała drużyna OSP Świbie. Wśród kobiet zwyciężyły panie z Dąbrowy, a wśród drużyn zagranicznych najlepsza była drużyna z naszej zaprzyjaźnionej gminy Sümeg na Węgrzech. Wśród uczestników znaleźli sie też druhowie z naszej gminy rezprezentujący jednostki OSP Stare Oborzyska, OSP Kobylniki oraz OSP Spytkówki zajmując w klasyfikacji generalnej odpiwiednio miejsca 11, 17 oraz 21 miejsce. Ponadto drużyna OSP Kobylniki zajęła 1 miejsce w klasyfikacji drużyn w kategorii "inne"

Po zawodach dla strażaków i widzów wystąpiła orkiestra i mażoretki z Kościana oraz zespół Andre. Dzień zakończyła zabawa taneczna.

Organizatorami zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie, Oddział Wojewódzki OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka, Starostwo Powiatowe w Kościanie i wszystkie gminy powiatu.

Żródło zdjęć: koscian.net, elka.pl