Felicja, Teofil, Zyta

Sprawozdanie z finałów Piłkarskiego Pucharu Wójta Gminy Kościan 2015

Tegoroczne finały Pucharu Wójta odbyły się 19 lipca na boisku piłkarskim w Starych Oborzyskach. W meczu o III miejsce lepsza okazała się drużyna „Old-Boys” Stary Lubosz, która w rzutach karnych pokonała „Koronę” Sierakowo.

Old-Boys Stary Lubosz – Korona Sierakowo       1:1 (1:0) k. 4:1

Bramki: Jakub Pogorzelski (34’) – Dariusz Sikora (47’)

Żółte kartki: Ł. Nowak (Old-Boys) – Wiesław Kostański 2x, Patryk Kubicki, Robert Kostański (Sierakowo).

Czerwona kartka: Wiesław Kostański (Sierakowo, w efekcie dwóch żółtych).

Składy drużyn:

Old-Boys Stary Lubosz – Maciej Olejniczak, Waldemar Mikołajczak, Fatmir Kocaj, Jarosław Stanisławiak, Łukasz Nowak, Jakub Wojciechowski, Jacek Nowak, Dariusz Maruna, Oskar Szymanowski, Bartosz Przybylski, Mariusz Trawa, Kamil Olejniczak, Remigiusz Kosmacz, Gilbert Figlarz, Artur Matecki, Jakub Pogorzelski, Bartosz Rzeźnik, Hubert Maćkowiak.

Korona Sierakowo - Robert Kostański, Wiesław Kostański, Dariusz Sikora, Mateusz Kucharzewski, Piotr Izydorczyk, Patryk Hertmanowski, Bartosz Szklarski, Bartosz Kostański, Patryk Kubicki, Dawid Kozłowski, Wojciech Tomczak, Dawid Bielawski.

Sędzia główny: Dominik Wasielewski, asystenci: Mirosław Ciszewski, Roman Skiera.

Cały mecz był dość wyrównany. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się piłkarze Old-Boys i udokumentowali to bramką. W drugiej odsłonie, którą trzeba było dwukrotnie przerywać ze względu na szalejącą burzę, żadna drużyna nie osiągnęła znaczącej przewagi. W końcówce meczu groźniejsze akcje przeprowadzali zawodnicy Sierakowa, ale mecz zakończył się w regulaminowym czasie  remisem i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których piłkarze ze Starego Lubosza nie pomylili się i wygrali serię 4:1.

W wielkim finale spotkały się drużyny LZS JunaTrans Stare Oborzyska i Strzelec Darnowo. Drużyna z Ligi Wiejskiej, skazywana na przegraną w rywalizacji z wiosennym objawieniem Klasy Okręgowej, podjęła z powodzeniem otwartą rywalizację z faworytem ze Starych Oborzysk i w pierwszym kwadransie kilkukrotnie zagroziła bramkarzowi gospodarzy, strzelając nawet bramkę z pozycji spalonej. Jednak z upływem czasu gry zarysowywała się coraz większa przewaga kondycyjna i techniczna JunaTransu udokumentowywana kolejnymi bramkami, zwłaszcza w drugiej połowie meczu.

JunaTrans Stare Oborzyska – Strzelec Darnowo            8:0 (3:0)

Bramki: M. Duda (17’), M. Sołtysiak (26’, 30’), P. Walkowiak (50’), D. Nowicki (54’, 68’), R. Jankowski (88’), P. Sobierajski (89’).

Żółte kartki: M. Przybyła, R. Jankowski – K. Romowski

Czerwona kartka: K. Świątkowski (Darnowo).

Składy drużyn:

JunaTrans Stare Oborzyska – Patryk Sobierajski, Adam Ciesielski, Mateusz Przybyła, Marek Nowicki, Dawid Nowicki, Krystian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Krzysztof Szafranek, Bartosz Grochowy, Rafał Jankowski, Krzysztof Peszel, Maciej Sołtysiak, Maciej Duda, Dariusz Świątkowski, Łukasz Wojciechowski, Mateusz Rajewski, Patryk Walkowiak.

Strzelec Darnowo – Dawid Wasielewski, Piotr Urbański, Krzysztof Romowski, Mateusz Zieliński, Patryk Kostrzewa, Adrian Kędzierski, Krystian Świątkowski, Dawid Skałecki, Jakub Tonder, Patryk Urbański, Norbert Sikora, Hubert Mikołajczak, Sławomir Borowiak.

Sędzia główny: Mirosław Ciszewski, asystenci: Dominik Wasielewski, Roman Skiera.

Drużyny finałowe odebrały z rąk Wójta Gminy Kościan – Andrzeja Przybyły puchary oraz nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Turniej finałowy zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan we współpracy z klubem LZS JunaTrans Stare Oborzyska. (md)