Felicja, Teofil, Zyta

Prezydium ZOW ZOSP RP w Gminie Kościan

W dniu 23 czerwca 2015 roku odbyło się 23 w tej kadencji posiedzenie Prezydium Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka. Dla Gminy Kościan posiedzenie to miało charakter szczególny, gdyż odbyło się ono w murach Muzeum Gorzelnictwa w Turwi.

Obradom przewodniczył Druh Stefan Mikołajczak – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.  W posiedzeniu udział wzięli 11 członków Prezydium, Sekretarz Komisji Rewizyjnej OW ZOSPRP Druh Roman Rabcewicz, Przewodniczący Sądu Honorowego Druh Andrzej Kuraszkiewicz, Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie Druh Kazimierz Król będący zarazem członkiem Prezydium OW ZOSP RP.

Gospodarz gminy Wójt Andrzej Przybyła zapoznał zebranych ze społeczno-gospodarczymi aspektami naszej gminy. Przedstawił informacje o rozwoju gminy w ostatnich latach, o współpracy m.in. z organizacjami i stowarzyszeniami. Zwrócił szczególną uwagę na działalność OSP oraz ogniw Związku OSP RP na terenie gminy Kościan oraz wyraził słowa podziękowania za wzorcową współpracę.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie Druh Kazimierz Król złożył sprawozdanie z działalności ZOP ZOSP RP w  roku 2014 oraz roku bieżącym.

Po zakończeniu obrad podczas których członkowie Prezydium podjęli stosowne uchwały zapoznali się ze zbiorami Muzeum Gorzelnictwa w Turwi oraz procesem produkcyjnym. Uczestników Prezydium po budynku gorzelni oprowadził kierownik Pan Grzegorz Konieczny będący zarazem kustoszem Muzeum.