Maria, Marcelina, Marzena

Pożegnanie proboszczów

Władze Gminy Kościan oficjalnie podziękowały i pożegnały odchodzących proboszczów parafii działających na terenie Gminy Kościan. Wójt Gminy – Andrzej Przybyła, Zastępca – Mirosław Duda oraz Przewodniczący Rady Gminy Kościan – Jan Szczepaniak z bukietami kwiatów i drobnymi prezentami udali się do odchodzących na emeryturę dziekana i proboszcza fary kościańskiej – Czesława Bartoszewskiego, proboszcza parafii w Gryżynie – Mariana Plewy oraz przechodzącego do Sierakowa, koło Międzychodu dotychczasowego proboszcza z Bonikowa – Macieja Wali. Włodarze Gminy podziękowali za wieloletnią posługę kapłańską, troskę o wiernych i cmentarze, za współpracę i wkład w organizację życia parafialnego, budowę i renowację obiektów sakralnych. Życzyli także zdrowia i wielu łask bożych, a emerytom zasłużonego odpoczynku.

Jednocześnie informujemy, że odchodzących proboszczów od 1 lipca br. zastąpią nowi. Proboszczem parafii farnej pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie i jednocześnie dziekanem dekanatu kościańskiego został mianowany ks. kan. mgr lic. Paweł Skrzypczak – dotychczasowy dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Parafię pw. Św. Barbary w Gryżynie obejmie ks. mgr Mieczysław Kaźmierczak – dotychczasowy proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi w Siekierkach Wielkich. Do parafii pw. Św. Mikołaja w Bonikowie trafi  ks. mgr Krzysztof Lewandowski – dotychczasowy proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Słupi.