Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
14
lipca
wtorek
Stella, Bonawentura, Marcelin
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Pomoc dla szpitala

Drodzy Mieszkańcy!

Mija już drugi tydzień od wprowadzenia stanu epidemii z uwagi na występujący koronawirus. Mimo, że Urząd Gminy jest zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta, to jednak pracujemy i przygotowujemy do realizacji kolejne zadania. Myślę, że zabezpieczone środki finansowe na realizację inwestycji są istotnym elementem, który może wesprzeć przedsiębiorców i naszą gospodarkę. Niestety obecne uregulowania prawne bardzo je utrudniają. Brak możliwości zwołania posiedzeń sesji rady gminy uniemożliwia płynną realizację inwestycji, a od grudnia samorządowcy czekają na uruchomienie środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoliłoby to przygotować bardzo duży front robót dla naszych przedsiębiorców.

W tym trudnym okresie najważniejsze jest dla nas, abyśmy pozostali zdrowi. Zależy to w dużej mierze od nas samych. Koniecznie musimy dostosować się do wprowadzonych ograniczeń. Zachować spokój i zdrowy rozsądek.

W mojej ocenie największe ryzyko podejmuje obecnie służba zdrowia, która szczególnie musi zostać zabezpieczona w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. Podjąłem zatem decyzję o przekazaniu z rezerwy kryzysowej Gminy Kościan pomocy finansowej dla Szpitala SPOZ w Kościanie kwoty 50.000 zł na jego doraźne potrzeby.


Wójt Gminy Kościan
/-/ Andrzej Przybyła


Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31