Maria, Marcelina, Marzena

Półkolonie letnie w Szkole Podstawowej w Kiełczewie

W pierwszym tygodniu wakacji letnich tj w terminie 24 - 28.06.2019r. w Szkole Podstawowej w Kiełczewie odbywały się półkolonie letnie. Wzięło w nich udział 40 uczniów z klas I – VI.

W czasie trwania półkolonii  uczniowie zapoznali się z zasadami i sposobami bezpiecznego i aktywnego spędzania wakacji. Uczestniczyli w grach i zabawach na terenie Parku zabaw Bogilu w Wiosce k/Jabłonnej. Ponadto zwiedzili zoo i muzeum wikliniarstwa w Nowym Tomyślu. Wzięli też udział w warsztatach wyplatania koszyków. Wiele radości i niezapomnianych chwil przysporzył uczniom pobyt w gospodarstwie agroturystycznym  w Kluczewie w Starej Chacie u Kowola. Uczestnicy półkolonii udali się również na pływalnię w Kościanie i do kina w Lesznie.

Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w szkolnych półkoloniach. Dzięki środkom finansowym, pozyskanym z Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz Gminy Kościan, a także rady rodziców szkoły  możliwe było sfinansowanie przejazdów autokarowych podczas półkolonii oraz zakupów biletów wstępu do w/w miejsc.