Felicja, Teofil, Zyta

Brązowy medalista z zakresu wiedzy przecwipożarowej mieszkańcem Gminy Kościan

W środę, 20 marca br. w Zespole Szkół w Nietążkowie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej ma na celu ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W turnieju rywalizowała grupa 36 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu kościańskiego, wyłonionych w eliminacjach szczebla gminnego. Turniej wiedzy pożarniczej polegał na sprawdzeniu wiedzy na podstawie 40 pytań testowych.

Gminę Kościan reprezentowali:

• W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy I - IV)

Uczennice Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie - Natalia Kaczor zajmując 4 miejsce, Zuzanna Dreslerska zajmując 7 miejsce oraz uczennica Zespołu Szkół Gminy Kościan Szkoła Podstawowa w Bonikowie Julia Kozłowska zajmując 10 miejsce.

• W II grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy V – VIII)

Zaszczytne 3 miejsce wywalczył Stanisław Sankiewicz – uczeń Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu, na 11 miejscu uplasował się Filip Kosmala z Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach. 14 miejsce przypadło uczennicy Marii Hojan z Zespołu Szkół Gminy Kościan Szkoła Podstawowa w Bonikowie.

Organizatorzy zapewnili drobne upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników, jak również ciepły posiłek. Organizatorem głównym był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie przy wsparciu PSP Kościan. Gmina Kościan natomiast była jednym ze współorganizatorów turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego!