Maria, Marcelina, Marzena

Konkurs Wiedzy Ogólnej "Omnibusek"

W dniu 26.III.2015r. w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ogólnej - "Omnibusek 2015".

W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkól Gminy Kościan - Bonikowa, Racotu, Turwi, Starych Oborzysk oraz Starego Lubosza.

Konkurs był zorganizowany dla uczniów klas II. Dzieci musiały wykazać się wiedzą w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej oraz muzycznej wykraczającej poza program klasy II. Uczniowie musieli w ciągu 30 minut odpowiedziec na 120 zamknietych pytań.

Największą ilość punktów, I miejsce i tytuł "OMNIBUSKA 2015" otrzymała uczennica Julia Mania ze Szkoły Podstawowej w Bonikowie.

Wyróżnienia przyznano dwóm uczennicom Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu - Jagodzie Jurdze i Oliwii Witkowskiej.

Za udział w konkursie wszystkim wręczono dyplomy i książki. Nagrody na konkurs zasponsorował Urząd Gminy Kościan. Konkurs przygotowały i nad prawidłowym jego przebiegiem czuwały panie - Iwona Bakalarska, Bernadeta Cejza, Alicja Kempińska i Barbara Pawlak.