Maria, Marcelina, Marzena

Nowy system rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów

Informujemy, że w celu poprawy obsługi klienta w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Kościanie funkcjonuje nowy system kolejkowy. Obecnie klient podchodzi do urządzenia wydającego bilety ustawionego w punkcie obsługi interesanta i poprzez dotknięcie na ekranie odpowiedniej usługi otrzymuje papierowy bilet zawierający między innymi nr, nazwę usługi i ilość klientów w kolejce. Następnie oczekuje na wyświetlenie jego nr biletu na głównym wyświetlaczu w holu budynku, na którym zostanie podany nr stanowiska obsługi klienta oraz nr biletu. Dodatkowo zostanie podany komunikat głosowy przywołujący do stanowiska.

W celu zaplanowania wizyty w Wydziale Komunikacji w sprawach dot. pojazdów na stronie www.powiatkoscian.pl (w górnym prawym rogu) uruchomiono zakładkę „Rezerwacja wizyt przy rejestracji pojazdów”.  Wybierając rodzaj kolejki, datę i godzinę wizyty podajemy PESEL i adres email, na który otrzymujemy kod rezerwacji. Z otrzymanym kodem należy udać się do wydziału i minimum 5 min. przed zarezerwowaną wizytą wprowadzić go na ekranie urządzenia wydającego bilety celem otrzymania biletu.  Przybycie po umówionym terminie skutkuje automatycznym anulowaniem biletu.