Maria, Marcelina, Marzena

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

Do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Kościan w Tenisie Stołowym, które odbyły się 17 stycznia, przystąpiło 31 zawodników w czterech kategoriach. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Najliczniejszą reprezentację zapewnili reprezentanci Akademii Świętego Mikołaja ze Starych Oborzysk. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Klemens Dudziak ze Starych Oborzysk (rocznik 1940), a najmłodszym Patryk Borowiak z Racotu (rocznik 2003). Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Uczestnicy zmagań jednogłośnie oceniali wysoki poziom meczów.

W kategorii „open” w finale Jacek Kopienka z Widziszewa ograł Jakuba Heese z Nacławia i tym samym zdobył Mistrzostwo Gminy Kościan na rok 2016. W meczu o trzecie miejsce Bartosz Dębski okazał się lepszy od Piotra Białasa (obaj Wyskoć Mała). W kategorii „old-Boys” (rocznik 1976 i starsi) w wielkim finale Michał Zaborski okazał się lepszy od weterana Klemensa Dudziaka ze Starych Oborzyska, a w meczu o trzecie miejsce Roman Dudziak pokonał Jarosława Frąckowiaka z Kurzej Góry.

W kategorii kobiet triumfowała po dłuższej przerwie Marta Mania z Osieka przed Sylwią Tomczak ze Spytkówek i Anną Pietrasz z Kurzej Góry, a kategorię chłopców wygrał Robert Górny (Mikoszki) przed Patrykiem Borowiakiem z Racotu. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk Wójta Andrzeja Przybyły medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. (md)