Maria, Marcelina, Marzena

Medal dla Magdaleny Naskręt

8 maja 2016 r. w Borku Wielkopolskim w powiecie gostyńskim odbyły się główne strażackie uroczystości związane z Obchodami Dnia Strażaka w Wielkopolsce. Z okazji strażackiego święta wręczono odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie oraz medale dla wyróżnionych i zasłużonych. Podczas uroczystości wręczono: Krzyże Zasługi, "Medale Za Długoletnią Służbę", odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej", Medal Honorowy im. Józefa Tuliszkowskiego, Złoty Znak Związku, Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza, Odznakę Honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego", Medal Honorowy "Semper Vigilant".

Jako jedyna przedstawicielka strażaków ochotników z Gminy Kościan Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymała w tym roku druhna Magdalena Naskręt. Pani Magdalena pracuje społecznie  w  przygotowaniu  Europejskich i Krajowych Zawodów Sikawek Konnych w Śmiglu, a wcześniej w Cichowie,  Powiatowego Święta Strażaków Ochotników połączonego z wyborem MISS Powiatu, Europy. Pracuje społecznie podczas organizacji Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Powiatowego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej,  pomaga społecznie  Zarządowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie, aktywnie pomaga w przygotowaniu Jubileuszy OSP na terenie powiatu. Druhna jest członkinią OSP Turew gdzie pełni funkcję kronikarza. Posiada przeszkolenie podstawowe Strażaka Ochotnika, kwalifikacje ratownika medycznego. Wykonuje zdjęcia i zamieszcza tekst z organizowanych imprez na terenie powiatu kościańskiego. Przygotowuje  zaproszenia  na imprezy Gminne i powiatowe dotyczące  Jubileuszy OSP, Święta Powiatowego OSP, Zjazdów Zwyczajnych Zarzadu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Powiatowego ZOSP RP, Zawody Sportowo-Pożarnicze  na szczeblu Gminnym i Powiatowym, Europejskie i Krajowe Zawody Sikawek Konnych itp.

Pracę tą wykonuje społecznie. Pani Magdalena również społecznie udziela się w Zarządzie Gminnym ZOSP RP w Kościanie wykonując szereg prac oraz również społecznie wykonuje zdjęcia i zamieszcza artykuły wszystkich imprez strażackich na terenie gminy i powiatu na stronach internetowych gmin, Związku. Druhna Magdalena Naskręt w marcu 2012 r. otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP.