Maria, Marcelina, Marzena

Cały Urząd w Twoim telefonie

Mieszkańcy gminy Kościan mają już dostęp do bezpłatnej aplikacji Alertownik, przez którą będziemy informować o ważnych sprawach dotyczących życia naszej gminy. Przez aplikację można też zgłaszać ważne problemy do Urzędu.

Alertownik to aplikacja na smartfona, dedykowana samorządom lokalnym, dzięki której można otrzymywać ważne powiadomienia dotyczące działalności Gminy. Komunikaty będą dotyczyć np.:

- informacji o zamknięciu ulic, awariach, wyłączeniach prądu czy wody,

- ostrzeżeń przed anomaliami pogodowymi,

- przypomnień o terminach płatności podatków czy opłat lokalnych

- zapowiedzi ważnych lub ciekawych imprez miejskich ze sfery kultury czy sportu

- informacji o konkursach, naborach, przetargach

- ważnych zmianach w funkcjonowaniu urzędu.

Informacje te będziesz otrzymywać automatycznie. Aplikacja działa jednak również w drugą stronę i ma usprawnić kontakt mieszkańca z Urzędem. Dzięki Alertownikowi możesz szybko i wygodnie:

- informować o nieprzewidzianych sytuacjach w twoim otoczeniu – nie działa sygnalizacja świetlna, a może nie przyjechał autobus szkolny po twoje dziecko?

- uprzedzać innych mieszkańców o utrudnieniach – dzięki Tobie ominą kolizję lub korek,

- zgłaszać urzędowi sytuacje niebezpieczne – jak poważny wypadek, dziura w drodze czy powalone drzewo,

- dzielić się tym, co denerwuje cię w twojej okolicy – jak brak przejścia lub świateł dla pieszych, uszkodzony chodnik czy bałagan w parku,

- informować o swoich inicjatywach – organizujesz piknik przy stawie albo chcesz pomóc schronisku dla zwierząt? Napisz o tym i zachęć innych do współpracy

W łatwy sposób prześledzisz także status Twoich zgłoszeń. Dzięki alertownikowi nie musisz zastanawiać się do kogo wysłać zgłoszenie,  nie szukasz numerów telefonów, adresów email czy adresu do korespondencji,  nie piszesz podań,  nie stoisz w kolejce do “okienka” i po prostu oszczędzasz czas. A wszystko to za darmo. Jeśli Alertownik się przyjmie i liczba użytkowników będzie pokaźna, Gmina rozszerzy funkcjonalności programu o geolokalizację czy możliwość przeprowadzania ankiet i sondaży oraz wiele innych przydatnych narzędzi w kontakcie mieszkańcy - urząd.

Aby pobrać zainstalować kliknij

TUTAJ