Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

XII Memoriał Tomasza Rusieckiego

W sobotę 2 maja br. odbył się już XII Memoriał im. Tomasza Rusieckiego. Odbył się turniej piłkarski oraz zawody strzeleckie. Imprezę podsumowano przy pieczonych kiełbaskach z ogniska pod Domem Ogrodnika w Widziszewie. W turnieju piłkarskim dla młodzieży triumfowała z kompletem zwycięstw ekipa Byczków Gniewowo. Drugie miejsce zajęła drużyna FC Widziszewo, a trzecie przypadło ekipie FC Przysieka Polska. W zawodach strzeleckich z wiatrówki rozgrywanych na strzelnicy sportowej wzięło udział 67 zawodników.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Robert Sekuła z Kościana (99 punktów na 120 możliwych do zdobycia). Drugie miejsce wywalczył Radosław Żurek (88 pkt.), a trzecie – Dawid Nowak (87 pkt) – obaj z Widziszewa. Wśród kobiet najlepsza okazała się Karina Frąckowiak z Kościana (78 pkt.), przed Natalią Dolatą z Białej (76 pkt.) i Kingą Kuźniak z Kościana (65 pkt.). Kategorię dziewcząt wygrała Julia Nowaczyk z Widziszewa (90 pkt.). Kolejne miejsca zajęły Kinga Puzyrewicz (76 pkt.) Amelia Domagała (75 pkt.) – obie z Kościana. W kategorii chłopców z końcowego triumfu cieszył się Dawid Juszkiewicz z Kościana (69 pkt.). Kolejne miejsca zajęli Marcin Meisner z Chełkowa (67 pkt.) i Wojciech Tomczak z Widziszewa (64 pkt.).

Najlepsze drużyny piłkarskie oraz strzelcy otrzymali trofea ufundowane przez organizatorów: okolicznościowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorami memoriału byli Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan i Koło Strzeleckie w Widziszewie przy wsparciu sponsorów. (md)