Maria, Marcelina, Marzena

VII Turniej Samorządowy Powiatu Kościańskiego w Halowej Piłce Nożnej

Do rywalizacji w VII Turnieju Samorządowym w Halowej Piłce Nożnej przystąpiło 4 reprezentacje samorządów powiatu kościańskiego. Zespoły składające się z radnych, burmistrzów, wójtów oraz pracowników urzędów gmin i starostwa rywalizowały „każdy z każdym” a kolejności zdecydowała największa liczba zdobytych punktów. Otwarcia turnieju dokonał Przewodniczący Rady Gminy Kościan Pan Jan Szczepaniak. Minutą ciszy zawodnicy uczcili śmierć Antoniego Nowaka – samorządowca Gminy Krzywiń.

Wyniki turnieju:

I miejsce – Starostwo Powiatowe w Kościanie

II miejsce – Miasto i Gmina Czempiń

III miejsce – Gmina Kościan

IV miejsce – Miasto i Gmina Krzywiń

Tegoroczna rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana o czym świadczyć mogą wyniki meczów. Drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe zagrała w składzie: Rafał Landzwojczak, Piotr Mikołajczak, Michał Samoląg, Mirosław Kaczmarek, Dominik Adamczak, Paweł Wachowiak, Mikołaj Szymkowiak, Krzysztof Rau.

Puchary i dyplomy drużyny odebrały z rąk Wójta Gminy Kościan Pana Andrzeja Przybyły, Przewodniczącej Rady Gminy Krzywiń Pani Krystyny Motławskie, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Piotra Ruszkiewicza oraz Przewodniczącego Rady Gminy Kościan Pana Jana Szczepaniaka. Na trybunach hali w Racocie zasiadło wielu samorządowców i pracowników głównie Gminy Kościan, którzy dopingowali swoich kolegów.

Podczas turnieju została zorganizowana zbiórka pieniędzy na leczenie Macieja Zielonki, na ten sam cel została przeprowadzona licytacja maskotek z Igrzysk Olimpijskich w Korei. Zebrane do skarbonki środki finansowe przekazano organizatorom zbiórki.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie, a puchary dla  drużyn oraz poczęstunek ufundowano ze środków Gminy Kościan. (ao)