Felicja, Teofil, Zyta

Uroczyste otwarcie "Ostoi Turew"

Niecodzienna uroczystość miała miejsce w dniu 26 sierpnia 2014 r. w Turwi. Władze Gminy Kościan w osobach: Wójt Gminy Pan Henryk Bartoszewski, Zastępca Wójta Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła, radny Pan Tomasz Klem w asyście Seniorów i dzieci dokonali otwarcia obiektu rekreacyjnego Ostoja Turew, w skład którego wchodzą: FitPark z sześcioma elementami, pole mini golfa. teren do gry jou de boules (boule-kule), stół do tenisa stołowego, stolik do gry w szachy i warcaby, miejsce do rozpalania ogniska i grilowania. Teren jest otoczony ławeczkami, na których można odpocząć. Proboszcz Parafii Wyskoć Ksiądz Krzysztof Pustkowiak poświęcił przyrządy sportowe i miejsca zabaw, z których korzystać będą wszyscy mieszkańcy wsi. Niespodzianką było przybycie na imprezę przedstawicieli z Gminy Czempinia, którzy są instruktorami gry towarzyskiej i zręcznościowej boule. Wyjaśnili reguły gry, a także zaprezentowali rozgrywkę. Miłą niespodziankę sprawili Włodarze Gminy Kościan, którzy przekazali Przewodniczącej Klubu Seniora w Turwi zestaw do gry w boule.

Po zwiedzeniu i prezentacji obiektu Przewodnicząca Klubu Seniora zaprosiła wszystkich uczestników do sali sportowej na kawę, tradycyjny drożdżowy placek oraz lodowe rożki. Nieoficjalną część imprezy rozpczął Zespół Turewianki prezentując swój nowy program artystyczny, który został przyjęty gromkimi brawami. Mimo przedpołudniowych opadów, popołudniowa aura dopisała i dalsza część spotkania tak, jak zaplanowano odbyła się na terenie nowego obiektu. Ciepła i uroku dodało ognisko rozpalone na placu, gdzie po zjedzeniu słodyczy każdy z uczestników imprezy mógł upiec kiełbaskę. Podczas biesiadowania mieszkańcy mogli porozmawiać, pochwalić się osiągnięciami, problemami wsi i skorzystać ze wszystkich urządzeń.

Należy wspomnieć, że przygotowanie obiektu, a także zorganizowanie uroczystości nie było łatwe. Dzięki ofiarnej pracy przedstawicieli wszystkich organizacji i instytucji działających w Turwi oraz mieszkańców wsi przy współudziale Urzędu Gminy udało nam się uzyskać zaplanowany efekt – dowodem tego było stwierdzenie Zastępcy Wójta “Jesteśmy pod wrażeniem”.

Organizatorzy dziękują władzom Gminy za utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji a wszystkim zaangażowanym mieszkańcom wsi za uporządkowanie, zadrzewienie terenu i ofiarną pomoc.