Maria, Marcelina, Marzena

Spotkanie z mieszkańcami Racotu

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Wójta Gminy Kościan z mieszkańcami ulicy Wodnej i Pocztowej w Racocie. Tematem spotkania było omówienie inwestycji gminnej związanej z przebudową obu ulic - Wodnej i Pocztowej w Racocie.

Na spotkanie z mieszkańcami zaproszeni zostali również przedstawiciele firmy projektowej w zakresie dróg z Leszna Panowie Krzysztof Marchwicki i Paweł Kattner. Prace  projektowe mają potrwać do jesieni tego roku. W ramach inwestycji zostanie przebudowana nawierzchnia obu ulic, zostaną wprowadzone elementy bezpieczeństwa na drodze, przebudowie ulegnie przepust zlokalizowany na ulicy Wodnej, ponadto wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie drogowe, przebudowana zostanie napowietrzna linii energetyczna na linię kablową. Przygotowywana jest również dokumentacja na budowę kanalizacji sanitarnej przy ul. Wodnej. Na spotkaniu poruszono również kwestię poszerzenia ulicy Pocztowej. Jeśli mieszkańcy zgodzą się do odłączenia części swoich nieruchomości niezbędnych do przygotowania projektu technicznego zgodnie z obowiązującymi normami przebudowa ul. Pocztowej zostanie przyjęta do realizacji.

Na realizację zadania, Gmina Kościan wzorem lat ubiegłych, będzie ubiegać się o dofinansowanie ze środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój czyli tzw. „Schetynówki”.

Jeśli przygotowany wniosek uzyska dofinansowanie termin realizacji inwestycji będzie rok 2016.