Maria, Marcelina, Marzena

Spotkanie radnych miasta i gminy

W środę 11 stycznia br. odbyło się w Urzędzie Gminy Kościan spotkanie rad oraz włodarzy Miasta Kościan i Gminy Kościan. Tematyka spotkania obejmowała wstępne plany przekazania w formie uchwały Gminie Miejskiej Kościan około 22 ha gruntów wokół Miejskiej Oczyszczalni Ścieków położonych w obrębie geodezyjnym Kiełczewo, a także propozycje wsparcia inwestycji przebudowy i rozbudowy wspomnianej oczyszczalni ścieków w ramach parytetu obsługiwanych przez tą oczyszczalnię ścieków pochodzących z miejscowości Gminy Kościan. Rozmawiano także o wspólnych inwestycjach drogowych na granicach obu jednostek administracyjnych oraz o sieci obwodów szkolnych w kontekście nowej reformy oświaty. Uzgodniono m.in. że miejscowości Nielęgowo, Nacław, Czarkowo, Pelikan, Sierakowo i Gurostwo nadal będą w dotychczasowych obwodach szkół miejskich.