Felicja, Teofil, Zyta

Podsumowanie roku 2014 podczas Spotkania Noworocznego

Gmina Kościan każdego roku organizuje Spotkanie Noworoczne. W dniu 5 stycznia na zaproszenie Wójta Gminy Kościan i Przewodniczącego Rady Gminy do Hali Sportowej przy Gimnazjum w Racocie przybyło ponad  300 gości. Wśród zaproszonych byli między innymi: Dorota Kinal – Wicewojewoda Wielkopolski, Marian Poślednik – Senator RP, Wojciech Ziemniak - Poseł na Sejm RP, Starosta Kościański, Burmistrzowie, Prezesi i Dyrektorzy lokalnych firm, przedstawicie rolników z terenu gminy.

GALERIA

Swoją obecność zaznaczyli również kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, sołtysi z całej gminy, radni gminy, jak i kierownicy instytucji działających w powiecie kościańskim. Przewodniczący Rady powitał przedstawicieli stowarzyszeń i związków działających na terenie Gminy: strażaków, klubów sportowych, klubów seniora, spółdzielni rolniczych, lokalną prasę, jak i sympatyków gminy.

Przybyłych gości w drzwiach witali: Jan Szczepaniak - Przewodniczący Rady Gminy Kościan oraz Andrzej Przybyła – Wójt Gminy Kościan wręczając każdemu upominek w postaci kalendarza ściennego na 2015 rok.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Pana Jana Szczepaniaka - Przewodniczącego Rady Gminy, który przywitał zebranych gości oraz złożył życzenia za pomyślność, szczęście i sukcesy w Nowym Roku.

Następnie głos zabrał Wójt Andrzej Przybyła, który podczas multimedialnej prezentacji podsumował miniony rok pod względem inwestycji i działalności w naszej gminie. Gospodarz podziękował wszystkim zebranym za owocną współpracę i życzył wszystkim optymizmu i pomyslności w Nowym Roku.

Podczas spotkania wręczono statuetki "Zasłużony dla gminy Kościan". Tytuł przyznano Henrykowi Bartoszewskiemu – wójtowi gminy Kościan w latach 1990-2014 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Racocie.

Wyróżniono również firmę CDRL, którą reprezentował Pan Mieczysława Andersz. Spółka CDRL jest właścicielem marki odzieży dla dzieci Coccodrillo, a w minionym roku zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

Spotkanie Noworoczne w Racocie zakończył słowno – muzyczny program artystyczny.