Maria, Marcelina, Marzena

Pracownicy Gimnazjum w Starych Oborzyskach wyróżnieni odznaczeniami państwowymi

W dniu 22 i 23 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na wniosek Romana Podgórskiego - Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach:

• "Medalem za Długoletnią Służbę" odznaczona została Pani Maria Bidzińska - kierownik gospodarczy Gimnazjum.

Pani Maria Bidzińska w bieżącym roku obchodziła jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Pracę rozpoczęła 1.09.1973 r. w WOSiR w Poznaniu. 1.03.1990 r. została zatrudniona w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyska na stanowisku sekretarza szkoły, a w 1999r. w Gimnazjum im. Jan Pawła II w Starych Oborzyskach, również na stanowisku sekretarza szkoły. Za wzorową pracy wielokrotnie otrzymywała nagrodę dyrektora szkoły. Jest otwarta na podejmowanie nowych wyzwań związanych z pracą zawodową. Od 1996 r. rozpoczęła wdrażanie w szkole programów komputerowych (sekretariat, kadry, inwentarz, plan lekcji, arkusz organizacji, świadectwa) wspomagających pracę administracji i dyrektora szkoły Pani Maria Bidzińska chętnie podejmuje się także zadań wykraczających poza zakres obowiązków. Od roku 2009 r., jest członkiem zarządu stowarzyszenia „Centrum Rozwoju Gminy Kościan”. Jest inicjatorem powstania i realizacji wielu projektów finansowanych przez Lokalną Grupę Działania „Gościnna Wielkopolska”.

• „Brązowym Krzyżem Zasługi” odznaczona została Pani Jolanta Nowicka - nauczycielka Gimnazjum.

Pani Jolanta Nowicka od 01.09.2000 r. pracuje w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach na stanowisku nauczyciela matematyki  i informatyki. Od 31.07.2002 r. posiada stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Jako nauczycielka i społecznik jest szczególnie oddana pracy na rzecz społeczności Gminy Kościan. Za zasługi w pracy na rzecz społeczności lokalnej – Ziemi Kościańskiej w roku 2011 została uhonorowana tytułem „Obywatelka Poszukiwana”. Od 2009 r. jest prezesem Stowarzyszenia „Centrum Rozwoju Gminy Kościan” (CRGK), a od 2010r. członkiem Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska”. W okresie działalności stowarzyszenia CRGK pozyskała dla Gminy Kościan środki o łącznej kwocie ok. 300.000,- zł. Projekty głównie ukierunkowane na aktywizowanie i mobilizowanie społeczności lokalnej, na wspieranie działań promujących dziedzictwo kulturowe, folklor, lokalne tradycje, obrzędy i zwyczaje, zdrowy styl życia i rywalizację sportową.

• „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” odznaczona została Pani Aleksandra Pawlicka - nauczycielka Gimnazjum.

Pani Aleksandra Pawlicka pracuje w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach od 1.09.2000r. jako nauczyciel chemii. Stopień awansu nauczyciela dyplomowanego uzyskała 31.03.2004 r. W swoim dorobku zawodowym posiada wiele wysokich osiągnięć w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Z inicjatywy nauczycielki w 2003 r. Gimnazjum nawiązało współpracę ze szkołą w czeskim Bohdalovie. Jest współautorką wniosku o sfinansowanie wymiany młodzieży ze środków unijnych w ramach projektu „Comenius”. Szkoła pozyskała na ten cel na lata 2007/2009 kwotę 20.000,- Euro. Efektem podjętych działań było poszerzenie współpracy o kluby sportowe i Ochotniczą Straż Pożarną z obu miejscowości. Zwieńczeniem wieloletniej wymiany było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy samorządami Gminy Kościan i Bohdalova. Pani Pawlicka aktywnie działa w ZHP. Przedstawiciele szkolnej drużynie harcerskiej uczestniczyli w 2007r. w europejskim zlocie skautów i harcerzy, który odbył się we Francji niedaleko Strasburga.

Dekoracji dokonali Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak.

Serdecznie gratulujemy!