Maria, Marcelina, Marzena

Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół w Bonikowie

Zgodnie ze szkolną tradycją, dnia 14 października w Dzień Edukacji Narodowej, w naszej szkole przyjmowani są do braci  uczniowskiej pierwszoklasiści. W tym roku szkolnym do uroczystego pasowania przystąpiło 20 uczniów, w tym 11 sześciolatków.

W pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym przed Dobrą Wróżką zdali egzamin ze zdobytej dotychczas wiedzy. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami przez  rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz koleżanki i kolegów z przedszkola i szkoły. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, po którym zostały przez panią dyrektor Beatę Kubacką pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Bonikowie. Każdy z pasowanych otrzymał z rąk wychowawczyni pani Elżbiety Szymanowskiej dyplom okolicznościowy oraz legitymację szkolną, a zaproszeni goście do życzeń dołączyli  drobne upominki.

Po pasowaniu pani dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół okolicznościowe życzenia przesłane przez Wójta Gminy Kościan. Natomiast  uczniowie z kl. IV – VI zaprezentowali  przedstawienie pt. „Zjazd klasowy”, po którym przedstawiciel klasy VI w imieniu uczniów złożył serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uroczystość  zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.