Maria, Marcelina, Marzena

Mikołajki w Starych Oborzyskach

Triumfem drużyny „RKS Chuwdu” zakończył się VI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przez LZS Junatrans Stare Oborzyska na hali sportowej w Starych Oborzyskach.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary i piłki ufundowane przez firmę JunaTrans oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.  Wyróżniono najlepszego bramkarza a został nim Łukasz Krysman (Coco Jambo) a najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Bednarek (RKS Chuwdu). Dekoracji drużyn dokonał Prezes LZS Junatrans Stare Oborzyska Bartłomiej Nowicki w asyście zawodników klubu.
W turnieju organizowanym 7 grudnia 2014r. udział brało 17 drużyn podzielonych na 4 grupy (chociaż chętnych drużyn było zdecydowanie więcej). Wiele meczy grupowych i w dalszej fazy pucharowej było bardzo zaciętych.  Finał pomiędzy drużyną Kowalski Nietążkowo a RKS Chuwdu był bardzo emocjonujący toczony w szybkim tempie. „Drużyna Kowalski Nietążkowo gra na turniejach od samego początku i z dużymi sukcesami natomiast drużyna RKS Chuwdu to zawodnicy drużyny znani w Kościanie pod nazwą „Marcin”, którzy też goszczą za każdym razem jak organizujemy turniej”.

Od samego początku drużyna RKS Chuwdu zaskoczyła drużynę Kowalskiego zdobywając trzy bramki w ciągu 4 minut. Już w drugiej minucie, Maciej Dodota dokładnie dograł piłkę do Bartosza Bednarka a ten  pewnym strzałem pokonał Mateusza Sikorę. Po chwili swoją drugą bramkę w meczu zdobył Bartosz Bednarek wykorzystując sytuację sam na sam. Trzecią bramkę dla RKS Chuwdu strzelił Bartosz Zawal, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny. Jednak drużyna Kowalski Nietążkowo zawsze gra do końca. W końcówce meczu pierwszą bramkę zdobył pięknym strzałem z dystansu Artur Nowicki. Po chwili bramkę kontaktową zdobył w zamieszaniu Krzysztof  Peszel. Zostało do końca finału jeszcze 15 sekund ale drużyna RKS Chuwdu utrzymała prowadzenie i wygrała cały turniej.

Finał był najlepszym podsumowaniem całego turnieju, w którym zmierzyły się drużyny grające poukładaną i efektowną piłkę. W meczu o 3 miejsce zagrały drużyny Coco Jambo i Bidon.
Drużyna Coco Jambo to bardzo młoda drużyna, która sprawiła dużą niespodziankę w turnieju znajdując się w fazie finałowej ale trzeba przyznać, że swoją grą na nią zasłużyli. Drużyna Bidon to drużyna, która też często gości u nas na turniejach i zawsze występują w roli faworyta do zwycięstwa.

Początek meczu należał do Bidona, kolejno swoje sytuację na zdobycie bramki mieli Michał Sarbionowski i Piotr Sarbinowski. W 4 min na prowadzenie drużynę Bidona wyprowadził Michał Garczyński, który w zamieszaniu w polu karnym pewnym strzałem pokonał Łukasz Krysmana bramkarza Coco Jambo. W odpowiedzi zaatakowali zawodnicy Coco Jambo ale zarówno Adrian Skorczyk i Dariusz Szczerbal minimalnie się pomylili strzelając obok bramki Tomasza Marcinkowskiego. Szymon Słoma znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bidona ale ten instynktownie obronił jego strzał. Po chwili Łukasz Żak (Bidon) oddał mocny strzał ale Łukasz Krysman (Coco Jambo) pewnie obronił. Drużyna Coco Jambo wycofując bramkarza zrobiła to poza strefą i została ukarana grając przez minutę w osłabieniu ale Bidon nie potrafił wykorzystać przewagi mimo, że dogodną sytuację miał Igor Rudawski. Wynik meczu na 2 – 0 ustalił zdobywając swoją drugą bramkę w meczu Michał Garczyński po przejęciu piłki i strzale do pustej bramki.

O zwycięstwie w meczu o 3 miejsce zadecydowało większe ogranie i doświadczenie zawodników Bidona ale drużyna Coco Jambo pokazała, że w następnych turniejach będzie trzeba się z nią liczyć.

RKS Chuwdu: Szymon Tomaszewski (br), Radosław Wawrzyniak (k), Bartosz Bednarek, Maciej Dodot, Michał Gelert, Bartosz Zawal, Maciej Gelert, Dawid Frąckowiak, Jakub Bancerek, Mateusz Marcinowski.
Kowalski Nietążkowo: Mateusz Sikora (br), Artur Nowicki(k), Rafał Kaźmierczak, Krzysztof Peszel, Łukasz Biały, Norbert Karolewicz, Sławomir Kowalski, Bartosz Chudziński.
Bidon: Tomasz Marcinkowski (br), Robert Mikołajczyk (k), Łukasz Kamiński, Michał Garczyński, Łukasz Żak, Igor Rudawski, Michał Sarbinowski, Piotr Sarbinowski, Mariusz Pietrzak.
Coco Jambo: Łukasz Krysman (br), Patryk Domagała (k), Kamil Pawlak, Adrian Skorczyk, Daniel Gbiorczyk, Adam Włodarczak, Dariusz Szczerbal, Kamil Kowalski, Szymon Słoma.

VI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany był przez LZS Junatrans Stare Oborzyska i ma już swoją historię i na stałe wpisał się do harmonogramu imprez sportowych w naszej okolicy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim drużynom za udział, za grę fair play a także wszystkim którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia turnieju za pomoc. Chętnych do udziału w turnieju nie brakuje co świadczy o tym, że dobrze to robimy. Cały turniej sędziują zawsze trzech sędziów a każdy mecz dwóch. Przy stoliku sędziowskim pomagają zawsze zawodnicy drużyny seniorskiej klubu LZS Junatrans Stare Oborzysk, którzy swój czas wolny poświęcają dla innych drużyn. Podczas trwania całego turnieju zapewniamy także profesjonalną opiekę medyczną. Mamy już duże doświadczenie w organizacji tego typu imprez sportowych i najczęściej dostajemy za nie pochwały od drużyn biorących w nich udział. Drużyny zgłaszają się już nie tylko z całego powiatu kościańskiego ale także z samego Poznania i okolic co świadczy o tym, że o naszych turniejach zawodnicy mają dobrą opinię. Zapraszamy już na następny turniej „Noworoczny", który odbędzie się 18.01.2015 a zapisy już trwają.

I miejsce RKS Chuwdu
II miejsce Kowalski Nietążkowo