Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

LZS Junatrans Stare Oborzyska z Pucharem Polski

Piłkarki LZS Juna Trans Women Stare Oborzyska zdobyły Puchar Polski kobiet na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. W meczu finałowym w Piaskach wygrały z KA 4 resPect Girls 2:1 (0:0). Pierwsza połowa była bardzo zacięta ale obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem. Po przerwie bramki już padły na stadionie w Piaskach... jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki KA 4 resPect Krobia po niefortunnej interwencji w obronie Laury Czudzińskiej. Zawodniczki Juny przyzwyczaiły nas jednak, że nie poddają się i po chwili w polu karnym zostaje sfaulowana Zosia Ruta a rzut karny pewnie egzekwuje ... Laura Czudzińska. Na 9 minut przed końcem meczu do siatki trafia Karolina Wlekła po prostopadłym podaniu od Wiktorii Szymankiewicz i zespół ze Starych Oborzysk mógł świętować zdobycie Pucharu.

Skład „Juny”: Sobkowiak (Br), Nowak, Czudzińska, Krzyżańska, Mania, Ostant, Szymankiewicz, Ruta (C), Wlekła, Kortus. Zawodniczki rezerwowe: Godlewska (Br), Adamska, Bródka, Wańska, Łuczak, Masztalerz, Białożyt. Trener Marcin Adamczak.

Jest to historyczny sukces tego młodego zespołu jak i całego Klubu.