Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
26
czerwca
środa
Paulina, Jan, Paweł
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
kod

Koncepcja budowy zbiornika retencyjnego w Sepienku

    W roku 2014 Gmina Kościan zleciła opracowanie koncepcji budowy zbiornika retencyjnego w Sepienku. Na terenie pomiędzy kanałami Mosińskim i Prutem po przeprowadzeniu badań geotechnicznych firma Hydroprojekt z Poznania przygotowała koncepcję programowo-przestrzenną, która potwierdza celowość budowy zbiornika retencyjnego o powierzchni 120 ha,  o maksymalnej pojemności ponad 3 mln m3 wody. Tereny przewidziane pod lokalizację zbiornika są dzisiaj użytkowane rolniczo, chociaż wysoki poziom wody znacznie ogranicza ich wykorzystanie.

    Koncepcja budowy zbiornika została pozytywnie oceniona przez przedstawicieli  Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych  p. Arkadiusza Błochowiaka oraz  Franciszka Halca i zostanie wpisana  do Planu Małej Retencji.

    Wybudowanie zbiornika znacząco poprawi bezpieczeństwo przed powodzią. Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu zlecił opracowanie Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym w zlewni dorzecza Warty i Obry. Przygotowana koncepcja wpisuje się w założenia planu.

    Budowa zbiorników retencyjnych jest zadaniem będącym w kompetencji samorządu województwa wielkopolskiego. Opracowana koncepcja pozwoli podjąć działania w celu pozyskania środków zewnętrznych i wprowadzenia tej inwestycji do budżetu województwa wielkopolskiego.

    Wybudowanie zbiornika retencyjnego w Sepienku poza walorami bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, retencji wody, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, będzie stanowić ciekawe miejsce rekreacji dla mieszkańców miasta i Gminy Kościan. Na przygotowanej wizualizacji przedstawiamy kilka z pomysłów, które będzie można w przyszłości zrealizować.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30