Adolf, Leon, Tymon

Milion na kanalizację w Choryni

Gmina Kościan otrzymała promesę na 1 milion zł środków pomocowych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w Choryni”, polegające na wymianie nieszczelnej kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i kompleksowym rozwiązaniu gospodarki ściekowej w tej miejscowości z kosztorysem inwestycji opiewającym na kwotę 1.905.275 zł. Zadanie jest planowane do realizacji w latach 2021-2022.

Dofinansowane zadanie było jednym z trzech wnioskowanych przez gminę w konkursie na wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe zadania, które w tym rozdaniu nie uzyskały wsparcia to „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Racocie” oraz „Budowa mostu na Kanale Kościańskim w ciągu ul. Polnej w Kiełczewie”. Wartości tych zadań sięgają łącznej kwoty 14,2 mln zł, a Gmina Kościan wnioskowała o 50 % dotację. Będziemy szukać innych źródeł finansowania tych ważnych inwestycji.