Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Grzegorz Konieczny „mediom przyjazny”

Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej od 15 lat nadaje ważny honor pod nazwą „Mediom przyjazny”. Otrzymują go Ci, którzy w sposób kompetentny, merytoryczny i życzliwy współdziałają z mediami wszystkich rodzajów dla dobra społecznego.

W środę, 26 października, w sali Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Gala za rok 2022. Dziekan Wydziału prof. dr hab. Andrzej Stelmach jako gospodarz miejsca przekazał radość ze współpracy ze Stowarzyszeniem oraz podkreślił rolę jaką odgrywa w życiu społecznym dobra współpraca między organizacjami zawodowymi, dziennikarzami i pracownikami nauki. Za rok 2022 Kapituła „Mediom przyjazny” statuetkę i certyfikat przyznała: Przemysławowi Buremu – dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Wągrowcu, Tadeuszowi Czajce – wójtowi gminy Tarnowo Podgórne, Krzysztofowi Fórmanowiczowi – restauratorowi z Kościana, Joannie i Januszowi Hellerom z klubu Osiedlowego „Krąg” w Poznaniu Łazarzu, prof. UAM dr hab. Bogumile Kaniewskiej- rektorowi UAM, Elżbiecie Streker – Dembińskiej samorządowcowi i społecznikowi z Konina, Zbigniewowi Tomaszewskiemu – przedsiębiorcy, byłemu sołtysowi z Czmońca.

Statuetkę i Certyfikat otrzymał też Grzegorz Konieczny – Kierownik Gorzelni z Turwi. Aplauz zgotowała mu pełna sala dowiedziawszy się od laudatorki Ewy Noga-Mazurek, że pan Grzegorz urządził i w sposób kompetentny, i atrakcyjny prowadzi muzeum technik gorzelniczych. Można u niego obejrzeć działające (!) maszyny z przełomu XIX i XX wieku, nauczyć się historii ważnej i atrakcyjnej dla mieszkańców naszego kraju produkcji spożywczej. Insygnia honoru „Mediom przyjazny” wręczył przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Ryszard Bączkowski. Galę zakończył krótki recital w wykonaniu Marty Grabowskiej, która zaśpiewała cztery piosenki z repertuaru Anny German.

Ryszard Sławiński

Od redakcji „Gazety Kościańskiej”:

To już kolejne wyrazy uznania dla kierownika gorzelni w Turwi. W 2015 roku Grzegorz Konieczny odebrał w soplicowskim Dworze w Cichowie nagrodę „Za nieprzeciętność”, przyznawaną od ubiegłego wieku przez redakcję „ Wiadomości Kościańskich”. Wyróżniony wtenczas został w kategorii „troska o zabytki przemysłu”, jako pomysłodawca i twórca Muzeum Gorzelnictwa w Turwi.(z)

Statuetkę Grzegorz Konieczny odebrał z rąk Ryszarda Bączkowskiego (Fot. AGK)

Cały artykuł pochodzi z „Gazety Kościańskiej” (wydanie nr 1230 z dnia 2 listopada 2022)