Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Działania szkolnego wolontariatu ze Starych Oborzysk

Uczennice ze szkolnego wolontariatu Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach w ostatnim czasie wzięły udział w dwóch akcjach pomocowych.

Jedną z nich była pomoc podczas organizacji Koncertu dla Darczyńców i Przyjaciół Hospicjum Palium w Poznaniu. Wolontariuszki zawiozły tam przygotowane wcześniej motyle z kolorowych wstążek. Część z nich kwestowała na rzecz hospicjum, natomiast dwie przedstawicielki naszej szkoły sprzedawały płyty duetu muzycznego, który występował także podczas koncertu - Duo Wolańska & Gajda. Po koncercie muzycy autografami obdarzali kupujących płyty i zgodzili się na zdjęcie z naszymi wolontariuszkami.

Łącznie z licytacjami podczas koncertu udało się uzbierać na potrzeby mieszkańców hospicjum aż 30 tysięcy złotych. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przyczynić się do tego sukcesu.

Natomiast w ostatnią sobotę kwietnia pięć wolontariuszek poświęciło swój wolny czas, aby uprzyjemnić czas mieszkańcom Domu Opieki dla Osób Starszych w Starych Oborzyskach.   Zabraliśmy kilka pań z sobą na spacer, po którym pograliśmy w gry planszowe. Mieszkańcy domu opieki bardzo się cieszyli, że mieli okazję zobaczyć piękne tereny naszej miejscowości podczas spaceru oraz miło spędzili czas grając w gry.

W obu akcjach wraz z uczennicami uczestniczyła opiekunka szkolnego wolontariatu - Barbara Zaborska.

Bardzo się cieszymy, że obostrzenia pandemiczne zanikają i zaczynamy wracać do działań sprzed pandemii.