Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
04
lutego
sobota
Weronika, Mariusz, Andrzej
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Pomoc dla Jakuba z Nowych Oborzysk

obrazek

W niedzielę 2 października po Mszach Świętych w oborzyskiej parafii była okazja zakupu pysznych ciast, które upiekły mamy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach. Zebrane środki wsparły leczenie leczenie i rehabilitację Jakuba z Nowych Oborzysk. U 8-letniego Jakuba zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną o typie T komórkowym i guz śródpiersia. Jakub od 19 kwietnia jest poddany leczeniu na oddziale Onkologii szpitala im. Jonschera w Poznaniu.

Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 6745,13 zł. Dodatkowo w szkole uzbierano 823,65 zł, czyli łącznie mogliśmy przekazać na koszty związane z leczeniem i rehabilitacją Jakuba aż 7568,78 zł!

BARDZO serdecznie DZIĘKUJEMY za każdy rodzaj zaangażowania w zbiórkę funduszy dla Kuby.

Oto relacja rodziców Jakuba:

Wszystko zaczęło się przed tegorocznymi Świętami Wielkanocnymi. Kubuś źle się poczuł, kaszlał, źle oddychał, był blady. Odbyliśmy teleporadę z lekarzem rodzinnym, który zlecił antybiotykoterapię. To miało być przeziębienie czy zwykła grypa, wszystko na to wskazywało i tak też od początku był leczony. Zaniepokojeni tym, że stan Kuby jednak nie poprawiał się, po tygodniu leczenia po Wielkanocy 19 kwietnia pojechaliśmy do lekarza rodzinnego. Z powodu braku miejsc, wizytę wyznaczono na 21.04.2022. Tkwiąc w bezradności co dalej robić, we własnym zakresie, tego samego dnia wykonaliśmy jeszcze badania laboratoryjne krwi.

Wróciliśmy do domu. Po godzinie z laboratorium zadzwonił telefon z informacją, że wyniki krwi Kuby są złe, poziom leukocytów jest bardzo wysoki,  Kuba pilnie powinien się znaleźć w szpitalu w Poznaniu. Ta informacja zmroziła nas. Jeszcze tego samego dnia trafiliśmy do Szpitala im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Po cyklu badań wnet przyszła diagnoza ostra białaczka limfoblastyczna z typem komórek T i guz śródpiersia, zajęty komórkami nowotworowymi jest 90% szpiku. W tej jednej chwili świat się dla nas zatrzymał, runął, nogi pod nami się ugięły… To takie niesprawiedliwe… Kuba ma dopiero 8 lat… We wrześniu obchodzić będzie swoje 9 urodziny. Nikt, nigdy nie powinien przez to przechodzić!

7.05.2022 Jakub miał przystąpić do I Komunii Świętej wraz z siostrą. Choroba popsuła nam plany. Ze względu na stan zdrowia nie mógł wziąć udziału w tym sakramencie w parafialnym kościele. Córka przystąpiła, natomiast  Jakub przyjął I Komunię Świętą dnia 10.05.2022 w szpitalnych murach…

Od kwietnia szpital stał się dla nas drugim domem… ale nie o takim domu marzymy...

Kuba jest pacjentem na oddziale onkologii w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej i jest poddany intensywnemu leczeniu chemioterapią według protokołu AIEOP-BFM ALL 2017. W ramach tego leczenia przechodzi wyniszczające  organizm cykle chemioterapii. Odporność organizmu Jakuba jest bardzo niska, zmierza się także z wszelkimi powikłaniami leczenia chemioterapią. Pomimo ogólnego słabego samopoczucia jak dotąd Jego organizm reaguje na zastosowaną terapię i widzimy światełko nadziei, na szybki powrót Kuby do zdrowia i do domu! Bardzo się boimy ale chcemy wierzyć, że wszystko będzie szło w dobrą stronę do samego końca. Wiemy też, że nie wszystko jest od nas zależne oraz że duża jest rola tego jak reagować będzie organizm Kuby na kolejne cykle chemioterapii. Wierzymy, że nasz Dzielny Wojownik , „Kapitan Dzielnias”, tak go nazywamy, pokona tego nierównego wroga, z którym przyszło mu stawić czoło, a my pragniemy zrobić wszystko, aby mu w tej walce pomóc. Chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki w dochodzeniu do zdrowia w trakcie leczenia jak i po.

W tej chwili zbieramy środki na pokrycie kosztów potrzebnych na zakup leków, środków opatrunkowych, transport do Kliniki, na leczenie powikłań chemioterapii oraz na tak bardzo potrzebną rehabilitację i dodatkową suplementację, które w szczególności pozwolą Kubie łatwiej znosić negatywne skutki chemii.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas w tych chwilach tak bardzo wspierają, myślą, modlitwą, słowem, czy w inny sposób. Będziemy również wdzięczni jeśli będziecie mogli przyłączyć się do zbiórki. Bardzo prosimy i z całego serca dziękujemy.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Luty
2023
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28