Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Uroczystości strażackie w Starych Oborzyskach

Dnia 17 września 2016r. przy remizie w Starych Oborzyskach została poświęcona druga, nowa część remizy oraz duża drewniana rzeźba św. Floriana – patrona strażaków. Rzeźbę wykonał ludowy artysta z Bukówca Górnego – Jerzy Sowijak, a zadaszenie figury oraz położenie kostki wykonali strażacy OSP Stare Oborzyska.

Ochotnicza Straż Pożarna  Starych Oborzyskach  postawiając figurę swojego opiekuna chciała upiększyć wizerunek niedużej remizy i krajobraz swojej wioski.

Na uroczystość przybyli goście z gminy Kościan wraz z zastępcą wójta – Mirosławem Dudą, starosta Kościana – Bernard Turski, przedstawiciel PS Kościan – Jacek Donaj, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach – Jolanta Nowicka, przedstawiciele okolicznych jednostek OSP, mieszkańcy wioski, a także sześcioosobowa delegacja czeskich strażaków z Bohdalova, którzy od 2009r. współpracują z OSP w St. Oborzyskach.

W nowej części remizy można było obejrzeć liczne puchary, nagrody i dyplomy prężnie rozwijającej się jednostki w St. Oborzyskach. Oglądano także zdjęcia obrazujące powstanie rzeźby św. Floriana.

OSP ze Starych Oborzysk bardzo dziękuje za pomoc i wsparcie, które otrzymała ze strony gminy, wioski i wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę w realizacji przedsięwzięcia, jakim było postawienie rzeźby św. Floriana przy ul. Szkolnej w Starych Oborzyskach.