Aleks, Grzegorz, Aleksander

Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan

W miniony czwartek, 5 stycznia odbyło się 23 Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan, podczas którego honorowane są osoby pracujące na rzecz lokalnej społeczności.

GALERIA

Na zaproszenia do Zespołu Szkół w Racocie przybyło blisko 250 osób w tym Senator RP Wojciech Ziemniak, Posłowie Grzegorz Rusiecki i Wiesław Szczepański, Małgorzata Waszak - Klepka - Przewodnicząca Sejmiku Wielkopolskiego, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz liczne osoby działające na rzecz lub współpracujące z gminą. Zebranych powitał przewodniczący Rady Gminy Kościan, Jan Szczepaniak. Następnie zaprezentowano tradycyjny już film podsumowujące najważniejsze inwestycje i wydarzenia ubiegłego roku. Szerzej rok 2022 omówił w swoim przemówieniu Wójt, Andrzej Przybyła.

Głównymi punktami wydarzenia było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Odznaką Honorową "Za zasługi dla Wojewóztwa Wielkopolskiego" wyróżniono Mirosława Dudę - Zastępcę Wójta. Okolicznościową statuetkę przyznającą tytuł "Zasłużony dla Gminy Kościan", a nadawaną przez Radę Gminy Kościan odebrał prof.Jerzy Karg. Stypendia sportowe odebrali: karateka Aleksander Opas, lekkoatleta Daniel Bosy, oraz trójboistka Karina Pieśniak. Nagrody sportowe otrzymali młodzi reprezentanci sportów motorowych: żużlowiec Olivier Buszkiewicz i jeżdżący na pik-bikach Franciszek Pryfer, a także młody i zdolny piłkarz - Alan Szkudlarek. Wyrózniono rónież przybyłą z Odessy na Ukrainie trenerkę akrobatyki w Racockim klubie piłkarskim Olenę Chekhowych.

Uroczystość umiliły zebranym występy muzyków: przybyłego na ziemię kościańską z Ukrainy skrzypka Bohdana Yakowienko oraz młodego pianisty Filipa Kauch.