Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
20
lipca
sobota
Czesław, Hieronim, Fryderyk
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Za nami Plaża Dębiec Festiwal 2024

Plaża Dębiec Festiwal 2024, obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń, które przyciągnęły licznych uczestników. Festiwal rozpoczął się Piknikiem Bezpieczeństwa „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podczas którego na placu przy scenie swoje stanowiska z pokazami dla dzieci mieli: przedstawiciele Straży Pożarnej z OSP Racot, przedstawiciele Ratownictwa Medycznego z TB Service PLUS, przedstawiciele Komenda Powiatowa Policji w Kościanie oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu

Na plaży, ratownicy rejonowego WOPR Leszno z drużyn Nowy Dębiec oraz policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego. Wszystkie akcje były prezentowane z udziałem pozoranta, co przyciągnęło uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kolejną atrakcją był Festiwal Smaków pod hasłem Święto Pyry. Osiem Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Kościan przygotowało różnorodne potrawy z ziemniaków, a uczestnicy mogli degustować i głosować na swoje ulubione dania. Koła Gospodyń przeszły same siebie, przygotowując: KGW Darnowo – sałatka ziemniaczana, KGW Kurowo – pyry z gzikiem, KGW Bonikowo – vege kotleciki z ziemniaków, KGW Stary Lubosz - ziemniaczane naleśniki,  KGW Pianowo - babka ziemniaczana, KGW Wyskoć – kluski z mięsem,  KGW Kokorzyn – szare kluski z kapustą, KGW Nowe Oborzyska – smażone kopytka.

By móc sprowadzać potraw, należało zakupić opaskę za 10 zł, która później była również głosem w konkursie na najlepszą potrawę. Całość zebranej kwoty z sprzedaży opasek przekazana została na leczenie Agnieszki Czarneckiej z Racotu.

Zwyciężyło KGW z Wyskości ze swoimi kluskami z mięsem, To właśnie oni mogli wybrać temat przewodni przyszłorocznego Festiwalu Smaków, którym została... KAPUSTA!

Podczas Festiwalu Smaków, na głównej scenie odbył się przegląd zespołów folklorystycznych. Zespoły stworzyły niepowtarzalną atmosferę pełną kolorów i muzyki, która zachwyciła publiczność. Wystąpili: Zespół Regionalny „Borkowiacy” z Borku Wielkopolskiego, Zespół „Zgoda” z Kamieńca, Zespół Folklorystyczny „Dębioki” z Rawicza, Zespół „Kokorzynianki”, Zespół Wokalny „Komorniczanie” z Komornik, Zespół „Turewianki”, Zespół Folklorystyczny „Złote Kłosy” z Bonikowa

Festiwal zakończył się XXI Biegiem Romantycznym Parami, w którym wzięło udział ponad 60 par. Jako pierwsi na mecie byli zwycięzcy kategorii do 60 lat - Błażej i Nikola Sobczakowie. Bieg, łączący różne pokolenia, promował aktywność fizyczną i wspólne spędzanie czasu, a radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • Kategoria powyżej 120 lat: Anna i Stanisław Szymanowscy z Wyskoci
  • Kategoria do 120 lat: Angelina i Dariusz Woyczyńscy z Kłody ‍
  • Kategoria do 90 lat: Monika i Marek Bamber z Kokorzyna
  • Kategoria do 60 lat: Nikola i Błażej Sobczakowie z Kopaszewa
  • Kategoria do 40 lat: Mikołaj Porzegowiak i Przemysław Rejmaniak
  • Kategoria do 30 lat: Antoni i Adam Miaskowscy z Leszna

 

Na zakończenie festiwalu, zespół HOT-WAY poprowadził zabawę taneczną.

Plaża Dębiec Festiwal był wyjątkowym wydarzeniem, które łączyło edukację, tradycję, kulinaria i sport, pozostawiając niezapomniane wspomnienia w sercach uczestników.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31