Adolf, Leon, Tymon

Spotkania mieszkańców z doradcą energetycznym

W dniu 12 maja 2022r. w Urzędzie Gminy Kościan odbyły się indywidualne spotkania mieszkańców Gminy Kościan z doradcą energetycznym Panem Krystianem Marganem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Głównym tematem konsultacji było wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Doradca energetyczny wspomagał zainteresowane osoby w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań technicznych oraz źródeł finansowania inwestycji, które dotyczyły głównie:

• wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji (Czyste powietrze, preferencyjne pożyczki).
  • odnawialnych źródeł energii np. fotowoltaiki i pomp ciepła (Agroenergia, Mój Prąd 4.0, Moje Ciepło).
  • wyboru optymalnych źródeł ciepła i ocenie racjonalności założeń projektowych (wielkości instalacji) np. fotowoltaiki i pomp ciepła.