Aniela, Sykstus, Joanna

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest cywilnym odznaczeniem państwowym, przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnieniem tym honorowane są pary, które przeżyły wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim. W dniach 15-16 września takimi odznaczeniami uhonorowano pięć par zamieszkujących na terenie gminy Kościan.

Podczas uroczystości w Urzędzie Gminy Kościan jubilaci odebrali z rąk wójta Andrzeja Przybyły nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie’’, życzenia, kwiaty i prezenty. Wójt życzył małżonkom zdrowia, szczęścia i jeszcze wielu lat wzajemnej miłości, a następnie zaprosił do wspólnego stołu, by przy kawie i słodkościach powspominać wspólne lata.

Medale z okazji Złotych Godów otrzymali: Czesława i Antoni Wower z Kiełczewa, Elżbieta i Jan Tułaza z Widziszewa, Krystyna i Zbigniew Wasiółka z Turwi, Marianna i Henryk Misiak z Gryżyny. Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę ślubu z kolei obchodzili Bożena i Bolesław Matyjaszczyk z Nowego Lubosza.