lipca
Czesław, Hieronim, Fryderyk

100-lecie Ochotniczej Strazy Pożarnej w Gryzynie

100-lecie OSP KSRG Gryżyna ???? ????
W sobotę, 29 czerwca, odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gryżynie. Obchody rozpoczęły się od zbiórki pod remizą i przemarszu uczestników do kościoła w Gryżynie, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na plac przy sali wiejskiej, gdzie miała miejsce główna część uroczystości.
Podczas uroczystości wręczono jednostce Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Odznakę Honorową "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego".
Dodatkowo, jednostka otrzymała nowy samochód marki Renault ????.
Wśród przemawiających gości znaleźli się radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Barbara Mroczkowska, senator Wojciech Ziemniak, komendant powiatowy PSP w Kościanie Jacek Donaj, prezes powiatowego ZOSP RP w Kościanie Tomasz Grzelczyk, starosta kościański Artur Opas oraz wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła.
Podczas jubileuszu odznaczono również wielu druhów ????.
Złoty Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali: Ryszard Kaczmarek i Mieczysław Turowiak.
Brązowy Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali: Karol Bartkowiak, Karol Bobrowski, Amadeusz Browarczyk, Bartosz Browarczyk, Kazimierz Maćkowski, Tomasz Maćkowski, Michał Pryfer i Grzegorz Ratajszczak.
Odznaką "Strażak Wzorowy" uhonorowani zostali: Kamil Bartkowiak, Filip Bobrowski, Mariusz Buchowski, Bartosz Landzwojczak, Jakub Landzwojczak, Mateusz Maćkowski, Piotr Olszewski, Kacper Pryfer i Tomasz Salamon.
Odznakę "Za Wysługę Lat" otrzymali:
• 60 lat: Zdzisław Goliwąs, Marian Mocek, Czesław Opas, Czesław Wędziński, Stanisław Zimniewicz
• 55 lat: Stefan Kosowski, Władysław Nowak, Michał Szwarc, Kazimierz Turkowiak
• 50 lat: Ryszard Kaczmarek, Bernard Kozica, Kazimierz Maćkowski, Mieczysław Turkowiak, Stanisław Turkowiak, Kazimierz Nowak, Henryk Wleklik
• 45 lat: Roman Gidaszewski, Ryszard Maćkowski, Włodzimierz Nowaczyk
• 40 lat: Grzegorz Browarczyk, Grzegorz Leonarczyk, Janusz Maćkowski, Grzegorz Ratajszczak
• 35 lat: Bogumiła Kasperska, Karol Bartkowiak, Sebastian Biszof, Sławomir Olejnik
• 25 lat: Michał Wędziński
• 20 lat: Łukasz Maćkowski, Paweł Maćkowski
• 10 lat: Kamil Bartkowiak, Filip Bobrowski
Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych druhów za ich nieocenioną pracę i poświęcenie!

100-lecie OSP KSRG Gryżyna

Obchody rozpoczęły się od zbiórki pod remizą i przemarszu uczestników do kościoła w Gryżynie, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na plac przy sali wiejskiej, gdzie miała miejsce główna część uroczystości.Podczas apelu, po odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, prezes OSP Gryżyna, dh Violetta Rybczyńska, przywitała zgromadzonych gości i przypomniała historię jednostki.

Dodatkowo, jednostka otrzymała nowy samochód marki Renault.

Podczas jubileuszu odznaczono również wielu druhów.

Odznaką "Strażak Wzorowy" uhonorowani zostali: Kamil Bartkowiak, Filip Bobrowski, Mariusz Buchowski, Bartosz Landzwojczak, Jakub Landzwojczak, Mateusz Maćkowski, Piotr Olszewski, Kacper Pryfer i Tomasz Salamon.

Odznakę "Za Wysługę Lat" otrzymali:

• 55 lat: Stefan Kosowski, Władysław Nowak, Michał Szwarc, Kazimierz Turkowiak

• 45 lat: Roman Gidaszewski, Ryszard Maćkowski, Włodzimierz Nowaczyk