Marek, Jarosław, Wasyl

Polski Ład dla kultury

Informujemy o możliwości pozyskania dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład dla kultury". Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami. Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad zabytkami, i może być przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach, których administratorem jest jednostka samorządu terytorialnego albo na udzielenie dotacji samorządowej na takie prace przy zabytkach w posiadaniu innych podmiotów. Dofinansowanie będzie mogło wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji, a minimalny wkład własny - 2%.

Wnioski będą mogły być składane w aplikacji Polski Ład udostępnionej przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w jednej trzech kategorii:

1. do 150 000 zł
  2. do 500 000 zł
  3. do 3 500 000 zł.

Podmioty zobowiązane do opieki nad zabytkami mogą składać wnioski o dotację w Urzędzie Gminy Kościan ul. Młyńska 15, pokój nr 23, do dnia 23.01.2023 r. Wniosek o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym lub znajdującym się na terenie Gminy Kościan, oraz zasady i tryb udzielania dotacji znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kościan TUTAJ

Wnioski rozpatrzone pozytywnie, które uzyskają dofinansowanie będą mogły być realizowane w roku 2024.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu Odbudowy Zabytków znaleźć można na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego w zakładce Programy i Fundusze TUTAJ