Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Czesław Jurga z Kościana liderem GP Powiatu Kościańskiego w kopa

W niedzielę 6 listopada br. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu rozegrany został drugi turniej Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. Organizatorem turnieju było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego, zaś partnerem wydarzenia była Gmina Kościan.

Podobnie jak w pierwszym turnieju do rywalizacji zasiadło stu dwunastu amatorów kopa w tym dziewięć pań. Uczestników przywitał KSKS Grzegorz Ratajczak przybliżając regulamin obowiązujący na zawodach. Zgodnie z nim rozegrano pięć rund po trzydzieści dwa rozdania.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą drugiego turnieju został Czesław Jurga z Kościana gromadząc 18 punktów dużych i 110 małych. Na drugim miejscu uplasował się Marek Szaferski z Morownicy, który zgromadził także 18 punktów dużych, a małych 89. Jerzy Cieślak z Kościana uzyskał wynik 17/170 i to wystarczyło mu do zajęcia trzeciego miejsca. Cała trójka otrzymała puchary ufundowanie przez samorząd Gminy Kościan.

10. Zenon Nowaczyk ze Śremu - 16/127.

Organizatorzy przygotowali 25 nagród dla czołowych uczestników. Puchary i nagrody wręczył Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego Grzegorz Ratajczak w towarzystwie gospodarza turnieju – sołtysa wsi Stary Lubosz Jakuba Bartkowiaka. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek.

Sprawną obsługę techniczną turnieju zapewnili członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Liderem GP po dwóch turniejach został Czesław Jurga, który zgromadził 33 punkty duże i 174 małe.