czerwca
Antoni, Lucjan, Gracja

Dnia 13 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pt. „Watykan i Święty Jan Paweł II – Papież z dalekiej Polski”. Konkurs swoją obecnością uświetnił proboszcz parafii Stare Oborzyska ksiądz Jacek Markowski. W zmaganiach konkursowych wzięły udział cztery dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych z Kościana, z Głuchowa oraz ze Starych Oborzysk.

Uczestnicy, wykonując różnorodne zadania, musieli wykazać się wiadomościami o życiu i działalności Papieża Polaka. W ostatecznej rywalizacji uczniowie zajęli następujące miejsca:

a) I miejsce - uczniowie SP ze Starych Oborzysk - Lena Cwojdzińska, Kacper Buchwald,

b) II miejsce - uczniowie SP nr 4 – Weronika Skoracka, Oliwia Kubiak,

c) III miejsce - uczniowie SP nr 2 – Antonina Rychter, Michalina Szeląg,

d) IV miejsce - uczniowie SP z Głuchowa – Lidia Kąkolewska, Nadia Staśkowiak.

Wszystkim konkursowiczom serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy wyników i zapraszamy za rok. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Urząd Gminy Kościan, Urząd Miejski Kościana oraz Starostwo Powiatowe w Kościanie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30