Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
21
lutego
środa
Eleonora, Feliks, Kiejstus
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

XXI edycja konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Dnia 18 marca 2022r. w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach odbył się etap parkowy XXI edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, hasło tegorocznej edycji konkursu: „O wodzie w przyrodzie”.

W konkursie rywalizowały szkoły reprezentujące gminy leżące na terenie Parku Krajobrazowego im. Generała Dezyderego Chłapowskiego. Były to gmina Krzywiń, reprezentowana przez Zespół Szkół w Jerce oraz gmina Kościan reprezentowana przez Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i  Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach.

Każda szkoła reprezentowana była przez 3-osobowe drużyny. Każdy uczeń indywidualnie rozwiązywał test składający się z 25 pytań. 15 pytań  to tzw. pytania ogólne, które dotyczyły wiadomości z zakresu biologii, ekologii, ochrony środowiska, ochrony przyrody i geografii, natomiast pozostałe 10 pytań dotyczyły Parku Krajobrazowego im. D. Chłapowskiego.

Uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytanie, czym jest transpiracja wody, jak nazywa się zbiorowisko organizmów zamieszkujących dno jeziora, przykładem jakiej ryby jest certa, co to jest muflon, kto i dlaczego był fundatorem Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej, w jakim stylu został wybudowany Pałac Jabłonowskich w Racocie.

Po podliczeniu punktów poszczególnych członków drużyn okazało się, że uczennice z Jerki zdobyły 22 punkty, natomiast  uczniowie ze Starych Oborzysk zdobyli 44 punkty i tym samym zajęli I miejsce. Zwycięska drużyna w składzie Józefina Kaźmierska, Maria Świergiel i Hubert Jędrzejewski awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 29 kwietnia 2022 r.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki ufundowane przez Gminę Kościan.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Luty
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29