Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
21
lutego
środa
Eleonora, Feliks, Kiejstus
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Dni Języków Obcych w Starych Oborzyskach

Dnia 24.11.2023 w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbyły się po raz kolejny obchody Dnia Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w pięciu kategoriach konkursowych, które sprawdzały nie tylko ich wiedzę na temat krajów europejskich oraz umiejętności językowe, ale też zdolności kulinarne.

Na wstępie komisja konkursu oraz cała społeczność szkolna skosztowała przygotowanych dań, które były charakterystyczne dla wylosowanych przez klasy państw.

Po krótkiej przerwie miała miejsce uczta dla ducha. Uczniowie wykonali wybrane przez siebie piosenki w języku europejskim. Wszystkie klasy włożyły w przygotowania mnóstwo wysiłku i zaangażowania. Podczas koncertu oprócz śpiewu mogliśmy podziwiać wspaniałą choreografię klas oraz niezwykłe przebrania.

Następnie każda z klas zaprezentowała w języku obcym scenkę obrazującą wylosowaną kilka tygodni wcześniej sytuację dnia codziennego. Uczniowie wykazali się tutaj niezwykłą kreatywnością i dużymi umiejętnościami językowymi i aktorskimi. W tej kategorii uczniowie popisali się także zdolnościami technicznymi – przygotowane przez nich choreografie były niezwykłe i wymagały mnóstwa pracy.

Uwieńczeniem DJO w naszej szkole była prezentacja strojów, charakterystycznych dla wylosowanych państw. Była tancerka flamenco, byli mieszkańcy starożytnej Grecji oraz wiele innych ciekawych postaci. Mnóstwo emocji wzbudziło pojawienie się sobowtóra Królowej Elżbiety II. Ocenie komisji podlegały także broszurki informacyjne dotyczące wybranych państw europejskich, które kilka dni wcześniej pojawiły się na szkolnych korytarzach. Klasy przygotowały informacje o krajach, które z pewnością wzbogacą ich wiedzę.

Nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia ufundowała Rada Rodziców.

I miejsce zajęła klasa 5a, II miejsce klasa 8a, natomiast na miejscu III uplasowała się klasa 7b. Wyróżnienia wywalczyły klasy 5c i 6c. Należy tutaj podkreślić, że w tym dniu nie było przegranych. Wszystkie klasy zaprezentowały bardzo wysoki poziom i wygrały w kategorii zaangażowania, kreatywności, odwagi, a niekiedy improwizacji. Klasy zaprezentowały wspaniałe umiejętności językowe i organizacyjne, a różnice punktowe były bardzo niewielkie. Choć nauka języków obcych nie wszystkim przychodzi z łatwością, to na pewno większość uczniów dzięki tego typu zabawie zauważa konieczność ciągłego doskonalenia w zakresie kompetencji językowych. A za rok na pewno po raz kolejny spotkamy się na sali gimnastycznej podczas Dnia Języków Obcych, ponieważ dzień ten już na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez szkolnych, a poziom kreatywności i zaangażowania jest z roku na rok coraz wyższy.

Dziękujemy uczniom za 100 procent oddania, a wychowawcom i nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

Do zobaczenia za rok.

                                                                       Nauczyciele języków obcych

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Luty
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29