lipca
Czesław, Hieronim, Fryderyk

Aleksander Opas Mistrzem Polski w Karate WKF

Aleksander Opas mieszkaniec i stypendysta Gminy Kościan, trenujący w klubie Budokan Astromal Leszno pod okiem trenera Marcina Osiejewskiego.
Miniony weekend był dla Aleksandra Opasa niezwykle udany, gdyż w Zielonkach-Parceli k. Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski w KARATE WKF juniorów młodszych (U16), juniorów (U18) i młodzieżowców (U21). Aleksander zdobył tam swój wymarzony tytuł Mistrza Polski w kategorii kumite U21 -60 kg, co jest niezwykłym osiągnięciem i dowodem na jego determinację oraz talent.

Aleksander Opas jest mieszkańcem i stypendystą Gminy Kościan, trenuje w klubie Budokan Astromal Leszno pod okiem trenera Marcina Osiejewskiego. Miniony weekend był dla Aleksandra niezwykle udany, w Zielonkach-Parceli k. Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski w KARATE WKF juniorów młodszych (U16), juniorów (U18) i młodzieżowców (U21). Aleksander zdobył tam tytuł Mistrza Polski w kategorii kumite U21 -60 kg, co jest niezwykłym osiągnięciem i dowodem na jego determinację oraz talent.Jako aktualny członek kadry narodowej, Aleksander ma przed sobą jeszcze większe wyzwania. Już w październiku tego roku ma szansę wystartować w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Wenecji. Następnie, w lutym 2025 roku, będzie mógł walczyć o tytuł mistrza Europy podczas Mistrzostw Europy w Bielsku-Białej.