Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
20
lipca
sobota
Czesław, Hieronim, Fryderyk
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Obóz członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na Węgrzech

     Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Sümeg, w dniach od 7 do 15 sierpnia, na Węgry wyjechała grupa 10 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Kościan. Młodzi strażacy z Polski wraz z węgierskimi rówieśnikami wzięli udział w siedmiodniowym obozie szkoleniowym. Wyjazd odbył się w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Sümeg, a Gminą Kościan.

     Dla uczestników obozu przygotowany został bardzo ciekawy program zajęć szkoleniowych i wycieczek. Pierwszego dnia pobytu na Węgrzech młodzież zwiedzała Budapeszt, w tym m.in. Plac Bohaterów i Wzgórze Zamkowe. Kolejne dni przeznaczone były na wspólne zajęcia szkoleniowe, zwiedzanie miasteczka Sümeg i innych okolicznych miejscowości. Młodzi strażacy zwiedzili górujący nad okolicą potężny średniowieczny zamek obronny oraz Pałac Papieski miejscową szkołę podstawową. Oglądali także atrakcyjny średniowieczne turnieje i pokazy walk.

     W programie były również konkursy strażackie, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz wyjazdy na kąpieliska nad Balaton i zwiedzanie jednostek OSP.  Obóz szkoleniowy na Węgrzech był wspaniałą okazją do poznania historii, kultury i zabytków partnerskiego kraju. Wspólne zajęcia  pozwoliły doskonalić młodym Polakom i Węgrom swoje umiejętności językowe.  Funkcję opiekuna grupy młodych strażaków pełnił Roman Podgórski – dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach. Obóz przygotowała i poprowadziła Pani podpułkownik Klara Molnare Sipos z Budapesztu.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31