Aniela, Sykstus, Joanna

Spotkanie Noworoczne w Starych Oborzyskach

Tradycją stał już się fakt, że Gmina Kościan organizuje Spotkanie Noworoczne. W tym roku z zaproszenia Wójta Gminy Kościan i Przewodniczącego Rady Gminy skorzystało prawie 300 gości.

Wśród zaproszonych byli między innymi: Poseł na Sejm RP Wojciech Ziemniak, Senator RP Małgorzata Adamczak, Starosta Kościański, Burmistrzowie, radni Rady Powiatu i Rad Gmin Powiatu Kościańskiego, Prezesi i Dyrektorzy lokalnych firm, przedstawicie rolników z terenu gminy. Swoją obecność zaznaczyli również kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, sołtysi z całej gminy, radni gminy, pracownicy urzędu gminy jak i kierownicy instytucji działających w powiecie kościańskim. Przewodniczący Rady powitał przedstawicieli stowarzyszeń i związków działających na terenie Gminy: strażaków, klubów sportowych, spółdzielni rolniczych, jak i lokalną prasę i sympatyków gminy. Z zaproszenia skorzystała również delegacja z miasta partnerskiego Bohdalov z miejscowymi strażakami na czele.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Jana Szczepaniaka, który przywitał zebranych gości wzniósł noworoczny toast za pomyślność, szczęście i sukcesy w Nowym Roku. Po życzeniach goście zasiedli do wspólnego obiadu.

Po poczęstunku głos zabrał Wójt Henryk Bartoszewski podsumowując miniony rok pod względem inwestycji  i działalności w naszej gminie. Gospodarz podziękował wszystkim zebranym za owocną współpracę i życzył wszystkim w tym nowym roku podejmowania pomyślnych decyzji oraz wiele optymizmu.

Po oficjalnej części spotkania nastał czas na zabawę. Do tańca zachęcał czeski zespół „ZUBERSKA SESTKA” przybyły z partnerskiego miasta Bohdalov.